کتابخانه کوچک دیجیتالی تسلیحات هوشمند

کتابخانهکوچک دیجیتالی تسلیحات هوشمند<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

    یکی از ابعاد و موارد استفاده از فنا وری اطلاعات ،  ایجاد کتابخانه های مجازی و دیجیتالی[1] در سطح شبکه‌های اینترنت و اینترانت دفاعی می‌باشد . بدین نحو که استفاده از قابلیت آرشیوی وب در این نوع کتابخانه ها باعث سهولت دسترسی به مستندات علمی پژوهشی می گردد و می تواند بعنوان یک روش میان بر در حصول به دستاوردهای تحقیقاتی و فن آوری پیشرفته دفاعی جهان راهگشا و کمک کار محققان و پژوهشگران گردد، هدف از ایجاد کتابخانه دیجیتالی مهمات هوشمند، تدوین و دسته بندی اطلاعات جمع آوری شده از منابع معتبر اینترنتی و نشریات الکترونیکی  در زمینه سیستم‌های دفاعی هوشمند می باشد تا پژوهشگران بتوانند به راحتی از این اطلاعات و لینک های مهم اینترنتی در حصول به دستاوردهای پژوهشی مورد نظر استفاده بنمایند .

 اهداف اساسی کتابخانه دیجیتالی تسلیحات هوشمند  عبارتند از :

         ·   آشنایی با فناوری  دفاعی فعلی جهان در زمینه تسلیحات هوشمند و چشم انداز آن در آینده

                ·       اطلاع رسانی جهت استحضار و آگاهی مسئولان و کارشناسان نظامی تحقیقات دفاعی

         ·   سهولت استفاده از منابع معتبر و غنی اینترنتی توسط کارشناسان تحقیقات دفاعی

        ·    در دسترس قرار دادن منابع اینترنتی به تفکیک موضوعی و به دو زبان لاتین و فارسی

در تدوین و تهیه اطلاعات جمع آوری شده از منابع اینترنتی سعی بر این است که با توجه به موضوع ، چکیده و خلاصه ای از مقاله یا لینک اینترنتی در ذیل آن آورده شود تا محققان و پژوهشگران با مطالعه آن بتوانند راحتی منابع خود را انتخاب و مورد بهره برداری قرار دهند. در انتها نیز مراجع فارسی و مراجع لاتین کتاب به تفکیک آورده شده است . امید است به حول و قوه الهی با اینکار گامی هر چند کوچک در آشنایی با مقوله تسلیحات هوشمند که به فرمایش مقام معظم رهبری از مهمترین مسائل تحقیقات دفاعی بوده و در درجه اول اهمیت قرار دارد، برداشته شده باشد.

منابع اینترنتی کتاب

1.   سیمای نبرد آینده و جایگاه سیستم های دفاعی هوشمند

1.      http://www.au.af.mil/au/awc/awcgate/awcgate.htm

   ایـن سـایت مختـص مـرکـز فناوری  و استـراتـژی کـالـج جنگهـای هـوایـی (awc)‌ مـی بـاشد که  حاوی اطلاعـات مهمـی در زمینـه علـوم و فناوری  دفــاعی نظیــر سـلاحـهای انــرژی متمــرکز[2] با تاکید بر سلاحهای HPM‌ و لیزری ، نقش لیزر در فضا و لیزر و دفاع موشکی می باشد.

برداشت از کتاب لیزر و کاربرد آن در تسلیحات هوشمند

نوشته : رحمت ا.. امیر صوفی – عباس مجد آبادی

 

/ 0 نظر / 52 بازدید